LinuxPedia:Informacje prawne

Z LinuxPedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Informacje prawne

ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI

Wszystkie hasła znajdujące się w Linuxpedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.

Pamiętaj, że:

Używasz Linuxpedii na własną odpowiedzialność!

Linuxpedia nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp. W hasłach Linuxpedii zdarzają się niestety informacje nieprawdziwe lub nieaktualne, mimo najlepszej woli autora. Linuxpedia nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych. Linuxpedia jest tworzona nieodpłatnie przez jednego autora. Choć dokładam wszelkich starań, aby treść artykułów była konsultowana przez specjalistów, nie jestem w stanie ręczyć za wszystkie. Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Linuxpedii wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Linuxpedia nie może gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Żaden z autorów, przyjaciół, administratorów albo ktokolwiek związany z Linuxpedią, w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła, przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na której udostępniony jest dany materiał, można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału (w przypadku grafik klikając na nią lewym klawiszem myszki, w miejscu gdzie jest użyta). Jeśli potrzebujesz fachowej rady (na przykład, medycznej lub prawnej) skontaktuj się ze specjalistą w danej dziedzinie, który jest upoważniony do udzielenia potrzebnej Ci porady (np. lekarzem, adwokatem). Pamiętaj, że także Ty możesz zgłaszać korekty artykułów na stronach dyskusji! Parafrazując Nowe Ateny: głupi nie zauważy, a mądry poprawi!

ZASTRZEŻENIE DOTYCZĄCE POJĘĆ PRAWNICZYCH

Hasła prawnicze mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady prawne.

Artykuły Linuxpedii dotyczące prawa i tematów pokrewnych służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada prawna. Umieszczone w tych hasłach informacje nie powinny być jedynym źródłem rozwiązania Twojego problemu prawnego. Spróbuj dotrzeć do innych opracowań. W razie poważnego problemu prawnego powinieneś zasięgnąć fachowej porady prawnej, udzielanej przez profesjonalnie do tego przygotowanego prawnika. W wielu sprawach prawnych istotne są terminy, których niedochowanie może powodować negatywne konsekwencje!


Powyższy wpis powstał w oparciu o odpowiedni wpis portalu Wikipedii.