Tematyka

Strony poświęcone Linuksowi i innym systemom z rodziny Unix. W portalu tym będę starał się umieszczać materiały przydatne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Licencja

Pełna treść licencji oraz inne uzgodnienia prawne znajdują się tutaj. W skrócie:

Artykuły opublikowane są na licencji Creative Commons by-nc-nd. Oznacza to, że:

  • Można kopiować i rozpowszechniać nie zmodyfikowane artykuły bez ograniczeń.
  • Kopiowane/rozpowszechniane artykuły należy zaopatrzyć w link do materiału źródłowego w Linukspedii bądź do strony głównej Linukspedii i opatrzyć (jeżeli w treści nie nie wskazano innego autora/tłumacza) napisem „autor: Paweł Kraszewski” bądź „tłumaczenie: Paweł Kraszewski„.
  • Nie wolno używać artykułów do celów komercyjnych. W szczególności niedopuszczalne jest używanie artykułów w „farmach linków” do napychania treści.
  • Nie wolno zmieniać, przekształcać ani tworzyć nowych artykułów na podstawie materiałów publikowanych tutaj.
  • Każdy z tych warunków może zostać uchylony, jeśli uzyska się pisemne zezwolenie. Dotyczy to w szczególności ostatniego warunku – nie będę robił problemów przy tworzeniu materiałów pochodnych, jednak chciałbym wiedzieć o takim wykorzystaniu i w miarę możliwości mieć wgląd w wersję pochodną.
  • Nie udzielam żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. W szczególności nie ponoszę żadnej odpowiedzialności prawnej bądź majątkowej – znajdujące się tu informacje czytelnicy używają na własną odpowiedzialność.